Piksla v dramatickém utkání přehrála Tookany.

Zpět

V pátek 2.10.2015 se sešel tým HC PIKSLA k víkendovému soustředění ve Skutči. Vedení týmu moudře usoudilo, že soutěžní zápas s TOOKANY bude nejlepší sehrát hned na úvod,dokud mají hráči ještě dostatek fyzických a morálních sil. Začátek byl stanoven na 20:15 hod.

Začátek zápasu se lépe vydařil domácím, Línek po přihrávce od debutanta Krejčíka otevřel skóre již ve čtvrté minutě.

V 7. minutě byli současně vyloučeni hráč domácích Sedlák na 2 min. za bránění ve hře a hráč hostí Pavel Vlasatý na 2+2 min. za nebezpečnou hru vysokou holí. V 15. minutě byl vyloučen pardubický Krejčík za hákování, ale žádné z mužstev svoji výhodu nevyužilo, a tak první třetina skončila 1:0.

Začátek druhého dějství vyzněl lépe pro hosty. V 19. minutě po přihrávce od Skružného srovnal stav na 1:1 Herold.

Konec naopak patřil domácím. Ve 24. minutě zakončil gólem své sólo Martin Krátký. 2:1.

Na začátku 29. min. Línek tak dlouho kroužil útočným pásmem a hledal komu by přihrál, až raději zvolil střelu z mezikruží a posunul stav na 3:1.

Ještě neuběhla ani minuta a bylo to 4:1. To se na výlet do útočného pásma vydal obránce domácích Dospěl. Jeho gólové střele předcházela přihrávka od Davida Macků.

Po dvou třetinách byl stav 4:1 pro Pikslu.

Přestože Kouba v brance Piksly podal skvělý výkon a za dvě třetiny propustil za svá záda pouze jediný kotouč, přepustil své místo v brance nováčkovi v týmu Romanovi Vítkovi.

Úvod pro něho nebyl právě příjemný. Hned v první minutě závěrečné třetiny se k  velkému sólu až od vlastní brány rozjel Pavel Vlasatý a svou spanilou jízdu zakončil gólem, takže nový domací brankař si na puk poprvé sáhl, až když ho vyndával ze své sítě. Nenechal se tím však ovlivnit a rozchytal se ke skvělému výkonu. K uklidnění jistě přispěl i gól Davida Macků, který následoval ještě v téže minutě. 5:2.

Kdyby si snad chtěl někdo myslet, že to Tookani, za tohoto pro ně nepříznivého stavu, zabalí, hluboce by se mýlil. Jejich tlak se začal stupňovat. Důsledkem čehož bylo vyloučení Vávry za zdržování. Jím vyhozený puk zasáhl střešní konstrukci. Výhoda Tookanů však netrvala příliš dlouho, za nedovolené bránění si šel na trestnou lavici odpočinout Herold. Přesilovka sice využita nebyla, ale navrátilec z trestné -Vávra- se ocitl tváří v tvář hostujcímu brankáři Přeučilovi. Snad, že se zalekl toho, že by mohl poprvé v životě skórovat, zvolil přihrávku najíždějícímu Martinovi Krátkému. Tomu již stačilo pouze nastavit hokejku a bylo to 6:2.

Tlak hostí však pokračoval a domácí brankář Vítek měl plné ruce i nohy práce. Útočnou snahu však přibrzdilo vyloučení Jana Vlasatého za podražení. Přesilovka se však Piksle nevydařila. Rozehrávku obrany vystihl nejlepší hráč Tookanů Pavel Vlasatý a i svůj druhý nájezd zakončil brankou. 6:3.

Když o minutu později snížil jeho bratr Jan na 6:4, drama vrcholilo.

Kouč domácích Dufek si vyžádal oddechový čas, aby své svěřence zklidnil. Příliš se to však nepodařilo. Minutu před koncem byl vyloučen Sedlák za hákování a po půl minutě si k němu přisedl Línek za nedovolené bránění. Skóre se však již nezměnilo, a tak si první body do tabulky zapsala Piksla.

Celé utkání bylo hráno ve vysokém tempu a o dramatické momenty nebyla nouze. Ozdobou byly výkony všech tří brankářů, kteří do hry zasáhli. Je třeba také poděkovat rozhodčím, kteří zápas řídili velice citlivě a s přehledem, což ocenili hráči obou mužstev.

Statistiky zápasu - HC Piksla – HC Tookani 6:4