Kdyby tisíc střel …

Zpět

Slatiňanští chtěli poprvé naplno bodovat a pardubičtí naopak prodloužit vítěznou sérii. Veliká snaha byla patrná již od prvních vteřin a tak již po 25ti vteřinách putoval na trestnou lavici matador Piksly Luboš Sedlák za hákování. A to bylo poslední „násilné“ vyloučení v tomto zápase. Všichni se soustředili pouze na hokej. V páté minutě rozesmutnil domácího gólmana Rob, který v avizované výhodě poprvé měnil skóre na světelné tabuli, 0:1 (Rob A. s asistencí Línka). Domácí se snažili o vyrovnání a toho se dočkali po necelých šesti minutách. Marvana nastartoval v obraně Kopecký a bylo srovnáno, 12. minuta 1:1. To se nelíbilo Davidovi Macků a tak dvě minuty před koncem třetiny strhl váhy na stranu Pardubic; 1:2, asistence Krátký. Tímto poměrem skončila i první třetina.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s obrovskou touhou po otočení stavu na svou stranu, ale netušili, že se tato perioda stane symbolem celého utkání. Pardubický Kučera po prvním inkasovaném gólu svou svatyni začaroval a přiváděl tak postupně všechny slatiňáky k zoufalství. Druhá třetina skončila přes snahu na obou stranách bez branek.

Třetí třetina přinesla stejný obraz hry jako její starší sestra. Vraníci bušili do pardubické obrany a ta odolávala. Naopak když se Piksle naskytla šance, tak ji využila. Nejprve navýšil skóre znovu Macků z příhry Roba, 33. minuta 1:3 a konečně poslední zápis do gólových statistik zápasu udělal Rob Z. za asistence Línka, 37. minuta 1:4. Jakýkoliv pokus o změnu stavu ze strany Vraníků vyšel do prázdna, a i když byl poměr střel 46:18, tak plný počet bodů brala Piksla. Nejenže si upevnila první místo v tabulce, ale uštědřila domácím lekci z efektivity. I kdyby domácí svou kanonádu navýšili na 1000 střel, dnes by Kučeru stejně nepřekonali. Nutno říci, že utkání bylo pěknou oslavou této nádherné hry.

Statistiky zápasu - HC Vraníci – HC Piksla 1:4