Za stavu 2:3 zazvonil zvonec a se ziskem medaile pro Zilvar byl konec

Zpět

Po vyrovnaném prvním čtvrtfinále, které skončilo v Hlinsku 3:3, snad nikdo nemohl čekat jednoduchou odvetu. Rychnovu se v domácím prostředí v této sezóně vůbec nevedlo a nervozita která se přenesla z prvního zápasu, dobrému výkonu také nepřidala. Utkání začalo ve znamení silného tlaku ze strany hostů, kteří již ve třetí minutě zúročili svůj mocný nástup do utkání první brankou. Polášek nahrál rozjetému Pejchovi, který střelou přes obránce trefil přesně nad rameno Dostálka. Tento budíček trochu rozmrazil překvapené tváře hráčů i domácích fanoušků a hra se vyrovnala. V čase 6:51 se opět osvědčila již známá sehraná dvojice Jiruška-Švarc, přičemž první jmenovaný nahrával a Honza Švarc vsítil branku na 1:1. Tím byla první třetina brankově vyčerpána. Ve druhé třetině po deseti minutách hry, dostali hostující Vraníci možnosti přesilové hry, kterou využili hned po vhazování, v obranné třetině Zilvaru. Střelec první branky Pejcha nahrál zcela volnému Novákovi a ten se střelou mezi lapačku a helmu domácího brankáře nemýlil. Stav 2:1 pro Vraníky. Na další branku si museli diváci počkat až do poslední části, kdy se opět radovali hosté ze Slatiňan. Ve 32. minutě si udělal individuální výlet do obranného pásma Zilvaru Polášek a svoji akci zakončil střelou, na kterou sice nejprve Dostálek zareagoval, ale odrazil puk před sebe a  do branky ho další střelou trefil nikým neatakovaný Novák. Radoval se tak ze své druhé branky v zápase. V tu chvíli scházela do konce zápase ještě skoro celá poslední třetina a tak kapitán Zilvaru bil na poplach, stáhnutím hry na dvě pětky. Rychnovští si sice vytvořili velký tlak, ale buď naráželi na výborné bránění Vraníků ve středním pásmu, nebo na výborně chytajícího Čejku. Malou naději přece jen vykřesali ve 41. minutě, kdy se trefil Jindra Barabáš, po asistenci jeho bratra Ondřeje, ale to bylo bohužel vše. Až do posledních vteřin se oba týmy rvali o výhru jako lvi, ale výsledek zůstal nezměněn a to 3:2 pro Vraníky ze Slatiňan. Těžko popsat zmar a zklamání, které bylo znát na tvářích hráčů, kteří dokázali zvítězit v celé základní části, ale tak brzo skončila jejich pouť v playoff. V mnoho hráčích bude přetrvávat tato bolest, až do začátku nové sezóny. Nezbývá než dodat pravdivé sportovní klišé "Sláva vítězům, čest poraženým"...

Statistiky zápasu - HC Zilvar – HC Vraníci 2:3