Čtvrtfinálovou sérii začali lépe Klofani a na domácím ledě porazili Salaš

Zpět

Čtvrteční večerní čtvrtfinále se zařadí mezi nejpovedenější letošní výkony Klofanů. Na ledě tentokrát na rozdíl od nemastné neslané základní části působili jako pokropeni živou vodou.

A bylo tomu tak doslova a do písmene. Před zahájením zápasu totiž O. Jiří Heblt, chrudimský arciděkan, požehnal zbrusu nové klofanské dresy a při krásném obřadu, během kterého promluvil několik slov k hráčům, přišel na řadu také kropáč se svěcenou vodou.

Klofani před zápasem udělali hned několik změn, které zatím v průběhu play-off nechtějí prozrazovat. Nejviditelnější změnou, vyjma zmiňovaných dresů, byla přítomnost hned dvou koučů na střídačce domácích. K dlouholetému kouči Wawrzaczovi, který byl u všech úspěchů Klofanů (u toho prvního zároveň jako hráč), se přidal zkušený trenér Poloprudský, který s týmem Klofanů navázal tréninkovou spolupráci v polovině letošní sezóny.

Utkání přineslo pohledný a rychlý hokej z obou stran. A jak už tomu při utkání těchto soupeřů bývá, ani tříbrankový rozdíl, kterého Klofani zásluhou Korbela, P. Vitáčka a J. Vitáčka, během dvou třetin docílili, nestačil na klidný závěr zápasu. Ten zdramatizovala Salaš během blackoutu domácích. Minutový výpadek koncentrace potrestali tradiční hradečtí střelci Pérko a Sodomka snížením na 2:3.

Uklidnění přinesla až přesilová branka Koláře, který uzavřel konečné skóre na 4:2 pro Klofany.

Série se nyní přesouvá do Hradce Králové, kde se v neděli rozhodne o postupujícím do semifinále.

Statistiky zápasu - HC Klofani – HC Salaš 4:2