Balauři uspěli na poličském ledě a zapsali si první postupový bod

Zpět

Že bezstarostné časy základní části jsou ty tam bylo jasné od prvních minut střetnutí. Důrazná hra ve vysokém tempu si tak žádala pozorné oko sudích. První zápis do kolonky vyloučených obstaral R. Kvapil hned ve 3. minutě. Co ale napsat k přesilovce domácích a neopakovat se… Raději nic. Už to vypadalo, že „ředkev“ udrží ve své přesilovce alespoň čisté konto, když ujel D. Teplý a počínal si mazácky – 0:1. Stalo se tak v poslední sekundě oslabení, domácí si tedy alespoň vylepšili svoji pozoruhodnou statistiku inkasovaných gólů s poznámkou „SH“. V 6. minutě odešli na trestnou lavici svorně domácí P. Šimon a h. hostující V. Kouba. Vyloučení V. Demla přeťala první pauza.

Pokud byli hosté v 1. třetině výrazně aktivnější, ve druhé se hra začala vyrovnávat. Hrál se poměrně tvrdý hokej plný osobních soubojů. Horko bylo ale i mimo led. Za zmínku stojí slovní přestřelka mezi koučem hostů a poličským hráčem Jirkou Kalvodou, toho času v civilu. Ta by měla být zanesena do kodexu KAHL jako vzor a ozdoba. Diskuse krátká, věcná a nebýt okolostojících, snad by si pánové i do náručí padli. Kdo ví, třeba spolu v Pardubicích zajdou na cappuccino. Ani druhá třetina už ale změnu skóre nenabídla, a tak Balauři vedli fotbalovým výsledkem i po 2. patnáctiminutovce.

Poslední dějství. Lehká optická převaha s minimem vyložených šancí charakterizovala domácí. Naopak z obrany vycházející hosté produkovali nebezpečné kontry. Obě trestné lavice pohostily ještě jednoho návštěvníka a již se schylovalo k velkému finále. Po útočné akci Balaurů si ve vlastním obraném pásmu J. Vraspír obhodil o mantinel obránce a z mírného úhlu se řítil sám na gólmana. V momentě zakončení jej ale poslal k zemi dotírající bránící hráč a rozhodčímu nezbylo než zkřížit ruce nad hlavou. Minuta a půl před koncem zápasu, stav 0:1. Situace, která rozhoduje o zápasech, sériích a leckdy i kariérách. Faulovaný útočník se rozjel vstříc bráně. Při své malé odysee se potýkal se zapoceným hledím, ujetým pukem a spoustou sněhu na hrací ploše. Přesto se velmi dobře rozhodl pro zakončení střelou pod břevno. Bohužel se ale neposlechl a mimořádně jalovým bekhendovým blafákem poslal puk pod brankáře Koubu. Hosté propadli euforii, kterou za chvíli pečetil gólem přes celé hřiště do prázdné klece J. Kvapil.

Nedělní pozdní večer domácím fanouškům radost nepřinesl. Balauři vyhráli zaslouženě a všichni se můžou těšit na pardubickou odvetu!

Statistiky zápasu - BK ŘKF Polička – HC Balauři 0:2