Poličská "ředkef" se pomalu probouzí

Zpět

Utkání začalo poměrně svižně. Brankář J. Přeučil se musel několikrát vyznamenat. Horko ale bylo i před domácím M. Břenkem. Zejména malý velký bojovník A. Daniel zásoboval své spoluhráče lišáckými přihrávkami do nebezpečných pozic. První touš zpoza svých zad ale nakonec musel lovit hostující gólman. To když P. Čípek oslovil přihrávkou kapitána domácích D. Šafáře. Ten tváří v tvář brankáři výjimečně nezvolil svůj precizně vypilovaný blafák, po kterém neomylně končívá v rohu kluziště s pukem stále na holi, ale střelu - 1:0. Už za 5 minut se statistiky měnily znovu. Buly v útočném pásmu vyhrál V. Šafář stylem přímé střely na branku a kam patří vyražený puk věděl dobře opět D. Šafář -  2:0.

Ve druhé třetině získával tým z Poličky herní převahu, ale brankáři na obou stranách konali svoji práci na výbornou. Z tlaku postupně vzešly i početní výhody domácích. Nejprve putoval k časomíře J. Mrázek a minutu před druhou sirénou také V. Šika. Nejapně žertovat na téma poličských přesilovek tentokrát ale nebylo na místě. Po roční pauze způsobené zraněním a následným zákazem hokeje od nejvyšší instance v domácnosti se na led vrátil M. Schaffer a za bratrovy asistence dopravil puk do branky v početní výhodě – 3:0.

Poslední část hry se vyznačovala souvislým růstem tlaku domácích. Díky oběma gólmanům ale ukazatel skóre zamrznul na stavu 3:0. Rozehřát zkřehlé fanoušky se tak rozhodl domácí obránce M. Vraspír, který si na modré čáře připravil krátké taneční vystoupení na téma „Chtěl bych střílet, ale mám puk mezi nohama“. Kreaci ocenili fanoušci obou táborů a 10 bodů by jistě udělil i „zlý muž“ poroty Star Dance Zdeněk Chlopčík. To už se ale schylovalo k závěru zápasu. Odpočinout hýžďovým svalům u časoměřičů dali ještě domácí J. Dvořáček a hostující J. Vlasatý. Skóre se ale pohnulo až v rovnovážném počtu hráčů. Čisté konto M. Břenkovi nakonec zkazil J. Skružný minutu před koncem - 3:1. Poslední slovo ale nakonec přece jen patřilo domácím. Na konečných 4:1 upravil V. Šafář, který tečoval střelu P. Čípka.

Pohledný zápas proběhl ve svižném tempu a přátelském duchu. Pozápasové posezení v azylu spolkového domu Jordán proběhlo zcela dle kodexu KAHL. Oba soupeři se tak mohli rozloučit obligátním pozdravem „Sejdeme se ve finále“.

Statistiky zápasu - BK ŘKF Polička – HC Tookani 4:1