Tříkrálová sbírka aneb Salaš vs. Vraníci v roce 2017

Zpět

V sobotu 7. ledna přijala pozvání Vraníků na oběd hradecká Salaš, která rozhodně chtěla potvrdit první místo v tabulce. Naopak poslední Vraníci potřebovali body jako sůl. Je potřeba říct, že sůl by se ten den hodila každému, jelikož byl mrazivý a silnice blýskaly zlověstně očima.

Utkání začalo čtvrt hodiny po jedenácté a hladoví Vraníci se na Salašníky vrhli od první vteřiny. Ti však prvotní tlak přestáli, rozmrzli (jelikož to ráno bylo v Hlinsku, odkud pochází část kmenových hráčů Salaše, -28°C) a hned z prvního brejku ve 2. minutě dorazil Novotného střelu Bastl, 0:1. Hokej se hrál (na to, že bylo po svátkách) poměrně svižný, s mnoha šancemi na obou stranách, ale stav se do přestávky již neměnil.

Druhá třetina přinesla podobný obraz jako první. Vraníci bušili na vrata Salaše, ale ta neotvírala a naopak velmi účelnou a jednoduchou přesnou hrou deptala domácí obranu. Na konci třetí minuty z příhry Divíška dorazil puk za Čejku Trenz, 0:2. Dále nebylo o dramatické dění nouze, ale taktovku zápasu drželi hradečtí pevně v rukou a na konci druhé třetiny pokračovali v upevňování vedení: po spolupráci s Trenzem dal druhý gól v utkání Bastl, 0:3.

Vývoj skóre napovídal, že ve třetí třetině by mohla Salaš udržet Vraníky na uzdě. S nepříznivým vývojem zápasu se však nechtěl smířit Pejcha, který v první minutě třetího dějství zapsal první úspěšnou trefu domácích. Podíl na gólu měl Opavský, 1:3. Nikdo netušil, jak se utkání nyní razantně rozhýbe. Hradečtí nepřipouštěli zvrat ve vývoji a za tři minuty vrátil skóre na rozdíl tří gólů po nahrávce Pérka Adámek, 1:4. Reakcí byl time out domácích, při kterém hrající trenér Opavský zamíchal sestavou. Výsledek se dostavil okamžitě, za 8 vteřin, ještě v 34. minutě, vrátil Vraníky do zápasu Polášek, 2:4, nahrával Pejcha. Střelec gólu ihned v dalším střídání potvrdil zlepšení mušky a tentokrát po spolupráci s P. Novákem přiblížil domácí na rozdíl jednoho gólu, 36. minuta, Polášek, 3:4. Salaš se nechtěla nechat vyhodit se sedla. Za podpory výborně chytajícího Hladkého bránila svůj náskok a hrozila z brejků. Byli to však znovu domácí, kteří měnili číslici na světelné tabuli, Urválek tak dlouho ve 44. minutě kroužil kolem branky hostí, až svou snahu zúročil, vyrovnáno 4:4. A jelikož Hladký zázračně vykopl dorážku Poláška do již otevřené branky a hradečtí následně nepotrestali propadnutí obrany domácích, vyznamenal se výborně chytající Čejka, utkání skončilo smírně a nutno podotknout, že spravedlivě, 4:4.

Děkujeme divákům, že v mrazivém sobotním dopoledni opustili teplo domovů a přišli podpořit všechny borce. Ti již tradičně následně zahnali zimu ve slatiňanském Sportbaru.

Statistiky zápasu - HC Vraníci – HC Salaš 4:4