Šťastnějším týmem Piksla

Zpět

VS

Dlouho očekávané derby mezi Klofany a Pikslou přineslo to, na co jsou fanoušci u těchto soupeřů zvyklí: pohledný hokej a dramatické utkání až do samého závěru. Ne, že by padalo hodně branek, ale u takovýchto zápasů se zkrátka fanoušci nenudí.

Na rovinu je nutné říci, že po většinu utkání měl ze hry více domácí tým. Ten se dostal do vedení střelou Korbela, který zaskočil jinak výtečného Vítka, a Klofani na konci úvodního dějství vedli 1:0.

Polovina druhé třetiny patřila jednoznačně Klofanům. Soupeř se zdál naprosto bezzubý a bylo jen otázkou času, kdy si domácí připíší druhý zásah a definitivně svého rivala skolí. Nasvědčovalo tomu množství příležitostí, ale marná sláva, žádnou z nich se hráčům v červeném v kýženou branku přetavit nepodařilo. A tak poté, co hned několikrát scházel k trefě do černého pověstný kousíček štěstí, udeřilo na druhé straně. O vyrovnání se zasloužil David Macků a hrálo se opět od začátku - 1:1.

Piksla ožila a přenesla si dobrou náladu i do závěru zápasu. Domácí sice trochu znejistěli, dále ale předváděli aktivní hru s kvalitní obranou i jistými zákroky Kočího. V pardubickém dresu zase čaroval Vítek a tak utkání spělo ke svému závěru. Paradoxem posledních minut se stala vítězná branka hostí, kterou zařídil Blažek po asistenci Kosteleckého - 1:2. Padla totiž krátce poté, co trenér Klofanů stáhl svoji formaci na dvě pětky.

Z této rány se Klofani už vykřesat nedokázali. Nepomohla ani přesilová hra při vyloučení Línka, ani více než jeden a půl minuty dobře sehraná power play. Šťastná Piksla si z Chrudimě odvezla 2 body a Klofani už potřetí v sezóně prohráli svůj zápas o jedinou rozdílovou branku. Stále lepšící se herní projev Klofanů a stoupající forma většiny hráčů však dává zajímavý příslib pro play-off.

Statistiky zápasu - HC Klofani – HC Piksla 1:2