Salaš v Poličce ředkev nevykopala!

Zpět

Jak již bylo psáno, celek Salaše prošel rozsáhlou obměnou kádru. Výborné výsledky z úvodu sezóny ale nenechaly nikoho na pochybách, že k oslabení hradeckého celku nedošlo. Navíc jména jako Novotný, Srdínko nebo Divíšek mají v hokeji pořádný zvuk. Poličský farní tým naopak nastupuje v čím dál stejné sestavě. Letní snaha o doplnění kádru z kostelních lavic byla stejně marná jako ta o změnu názvu. Jediným nováčkem v týmu tak je Petr Dvořák mladší, který ale bude v nejvyšší křesťanské soutěži hlavně sbírat zkušenosti.

Hned v prvním střídání se podařilo domácím své milé hosty zamknout v jejich obranném pásmu. Touš se dostal na modrou čáru, kde se ke své životní ráně golfovým úderem chystal M. Vraspír. Projektil skončil skutečně za zády sice zkušeného hráče, ale teprve začínajícího brankáře J. Hladkého. Radosti z první trefy v KAHL se M. Vraspírovi ale nedostalo, střelu totiž tečoval všudypřítomný P. Schaffer – 0:1. Hned na to byl vyloučen J. Divíšek, ale oba týmy přečkaly nerovnovážný stav bez újmy. Změna skóre nastala až v začátkem 9. minuty, kdy se prosadil matador R. Pérko – 1:1. Ve 13. minutě si domácí zahráli další přesilovku, když byl vyloučen M. Bastl za podražení, tentokrát již hosté oslabení využili a gólem L. Stejskala šli do vedení – 1:2.

Ve druhé třetině pokračovalo utkání v rychlém tempu o na obou stranách to občas zajiskřilo ostřejším zákrokem. Rozhodčí, kteří se své role zhostili výtečně, neváhali posílat hráče z obou stran zhusta na krátkou dovolenou k časoměřičům. Z domácího souboru podvakrát leštil trestnou lavici P. Šimon. Z hostů se poroučeli L. Srdínko a R. Adámek. Dlužno říci, že kdykoliv se paže sudího zdvihla a ukázala na hráče v zeleném dresu, domácí fanoušci svorně otočili oči v sloup. Domácí přesilovka je totiž rodinným stříbrem a nejcennějším klenotem poličského farního celku a jednou se zřejmě dostane do hokejových učebnic. Tentokrát však domácí neinkasovali, a tak mohl P. Schaffer nastartovat tryskové motory a střelou z úhlu vyrovnat skóre 2:2.

Třetí část utkání však skýtala výživnou zápletku. Hned na začátku poslední části šli do vedení hosté po brance J. Novotného - 2:3. Necelou minutu na to však padl první kuriózní gól. T. Lorenc dohrál situaci u hostujícího brankáře a po hvizdu rozhodčího odešel spořádaně střídat. To ještě nevěděl, že se právě stal střelcem vyrovnávacího gólu. Puk totiž podle rozhodčích přešel brankovou čáru ještě před jejich hvizdem. Dodatečně tedy propuklo nadšení na lavičce i v hledišti – 3:3. Již za dvě a půl minuty tu byl další zvláštní gól. Tentokrát se rozjel na výlet P. Schaffer, stylem “užovka“ se prosmýknul kolem dvou bránících hráčů, aby ho nakonec poslal k ledu třetí. Zatímco se zraky diváků i hráčů obrátili k ležícímu borci, puku se chopil T. Lorenc, a ještě před hvizdem rozhodčích vsítil vedoucí gól 4:3. Jeho gól opět nikdo nevnímal, ani neslavil. Do konce zápasu byly v permanenci dvířka obou trestných lavic. Nešťastným hrdinou domácích se nakonec stal T. Lorenc, jenž v čase 44:55 završil takzvaný „gudasův hattrick“ – tedy dvě vstřelené branky a jeden vyšší trest v jediném utkání. Za záchrannou brzdu zatáhl v poslední chvíli vytyčením kolene proti protihráči a poslal tím žádost disciplinární komisi.

Všechny spory a křivdy zůstaly na ledě, ze kterého je stáhla rolba. Aktéři duelu se naopak přesunuly z ledu na poličskou faru, kde je čekalo pohoštění v podobě vynikajícího guláše. Jako kulturní program posloužila velkoplošná projekce finále Fed Cupu a poličské pivo nakonec chutnalo i borcům odkojeným hlineckým rychtářem. A že jsou silní nejen na puku, ale i na půllitru ukázaly oba týmy, sud neměl šanci.

Statistiky zápasu - BK ŘKF Polička – HC Salaš 4:3