V derby porazila zkušenost nadšení mládí, ale už jen těsně

Zpět

Neděle 6.11.2016 se dala bez nadsázky nazvat hokejovým dnem. Přesto, že naši reprezentanti se v posledním zápase na turnaji Karjala museli smířit s porážkou od Rusů, celkově si odváželi velice pěkné druhé místo. Hokejisté extraligových Pardubic se reprezentací zbytečně nezatěžují a pouze potrénovali v malé hale Tipsport arény. Poté, co ledaři upravili hrací plochu, mohl nastat vrchol nedělního večera, derby KAHL, kdy PIKSLA hostila BALAURY.

Utkání začalo ve vysokém tempu, obě obrany měly plné ruce práce a brankáři dokazovali, že jsou skutečnými oporami svých týmů. První třetina sice skončila bez branek, ale o dramatické situace nebyla nouze. Nejlépe o tom svědčí poměr nastřelených tyček. Balauři ji rozezvonili dvakrát, Piksla dokonce čtyřikrát. Ale na tyčky se hokej nehraje.

Nástup do druhé části vyšel lépe Balaurům. V 19. minutě se objevil v mezikruží osamocený Dan Petráš a přesnou střelou k tyči překonal Václava Koubu staršího. Nezjištně přihrával z pozabrány Vojtěch Kubáč. 1:0.

Ve 22. minutě se proti pravidlům provinil Prokop Netušil a hosté se museli bránit. Hráči Piksly sice šance měli, ale skóre se nezměnilo.

Domácí se vyrovnání dočkali ve 28. minutě zápasu. Příznačně to byl Michal Jeřábek, který od modré propálil vše, co před ním stálo a potvrdil svou pozici momentálně nejlepšího střelce KAHL. 1:1.

Brankou do šatny dokonala Piksla obrat ve skóre. Do samostatného úniku se dostal David Macků a Romanovi Kvapilovi nezbývalo nic jiného, než zastavit ho nedovoleným zákrokem. Macků stačil ještě zakončit, ale jeho střelu brankář Třináctý vyrazil. Domácí útočník však dokázal v poloze ,,ležícího střelce" dostat puk za brankovou čáru a využít poskytnutou výhodu. 2:1.

Na začátku poslední třetiny bylo jasné, že ten, kdo dá gól, bude na koni. Velmi blízko k vyrovnání byli Balauři. Hostující útočník objel branku a snažil se zasunout puk k tyči Koubovy branky. Druhý nejstarší muž na hřišti byl však proti. Vytrčil betón a gólu zabránil, obránci mu rychle přispěchali na pomoc a zjednali si v brankovišti pořádek.

Zlom v zápase nastal v 35. minutě. Lukáš Fibich se provinil sekáním a během signalizované výhody přidal ještě podražení a byl sudím vykázán na trestnou lavici se souhrným trestem 2+2 minuty. Piksle stačilo 23. vteřin na to, aby využila výhodu k vstřelení branky. Z pozice levého beka vyslal nechytatelnou střelu Josef Dospěl. 3:1.

Hosté se ještě snažili výsledek zkorigovat, jejich snažení však ukončila rolba, která se objevila za hostující brankou. Na ukazateli času zbývalo něco přes tři minuty...

Celé utkání bylo odehráno ve vysokém tempu, tvrdě, nikoliv však zákeřně. Rozhodující bylo, že domácí prošli utkáním bez jediného vyloučeného, naopak využili dvě přesilovky ze čtyř, které jim Balauři nabídli. Nicméně derby jsou stále vyrovnanější a je jen otázkou času, kdy se mladíci dokáží prosadit.

Statistiky zápasu - HC Piksla – HC Balauři 3:1