Střelecké dostihy vyhrál Zilvar

Zpět

Pomalu se stává tradicí, že Piksla zahajuje novou sezónu na skutečském zimním stadionu. Letos svedl los pro první kolo dohromady loňské finalisty. Zatím co Rychnovští mohli postavit do zápasu kompletní tři pětice, domácí, vzhledem k velké marodce, pouze dvě.

Utkání začalo ve svižném tempu. Po dvou minutách hry musel odejít na trestnou lavici hostující Kareš, neboť jím vyhozený puk skončil v hledišti. Zilvar však oslabení zvládl.

V páté minutě se opět otevřela dvířka na trestnou lavici a to na obou stranách. Za krosček byl vyloučen hostující Vencl na 2. minuty a domácí Kostelecký na 2+2, za stejný prohřešek.Tentokrát se uspěšně ubránili domácí.

Skóre otevřel po sedmi minutách hry domácí Michal Jeřábek, projel celým hřištěm a zasunul puk za záda brankáře Dostálka. 1:0.

Pardubická radost netrvala ani dvě minuty, to poprve zaúředovala bratrská dvojice Barabášů, střílel Jindřich, přihrával Ondřej. 1 :1.

Ve 12. min. šla opět do vedení Piksla. Nejstarší hráč na ledě Miloš Krátký nedal o dvacetpět let mladšímu Dostálkovi šanci a skóroval. Přihrával mu Jakub Kostelecký. 2:1.

Do konce první třetiny se domácí ještě museli bránit při vyloučení Martina Krátkého (sekání), ale skóre se již nezměnilo.

Nástup do druhé periody se povedl hostům. Jindrovi Barabášovi stačilo půl minuty na to, aby srovnal stav na 2:2, přihrával mu Stanislav Beran.

V 19. minutě předvedl další sólo, zakončené gólem, Michal Jeřábek 3:2. Když pak ve 23. min. skompletoval hattrick, po přihrávce od Kosteleckého (4:2), zdálose, že Piksla ovládne zápas.

Do konce druhé části však přidal kontaktní gól Švarc (asistence Starenko) a stanovil stav po dvou třetinách: 4:3.

Hned na začátku poslední třetiny se nechal za hrubost vyloučit pardubický obránce Robert Šena a o minutu později k němu přisedl za podražení Petr Sedlák. Dvojnásobné oslabení se domácím podařilo ubránit a když na led naskočil čtvrtý hráč, podnikli výpad do útočného pásma. David Macků našel přesnou přihrávkou Jakuba Kosteleckého a ten upravil skóre na 5:3.

Hosté se však rychle oklepali a odpověděli gólem Ondřeje Barabáše, jemuž přihrával Standa Beran. 5:4.

Po tomto gólu odjel na střídačku Václav Kouba a přepustil své místo v domácí bráně Romanovi Vítkovi.

V 39. minutě byl za podražení vyloučen opět Robert Šena a hosté trestali. Ondřejovi Barabášovi stačila minuta ke skórování, nahrával mu bratr Jindřich. 5:5.

Ve 42. minutě utkání se toho událo poměrně dost. Nejprve v čase 41:30 vsítil Michal Jeřábek svojí čtvrtou branku v zápase (asistence Kostelecký) 6:5, vzápětí však putoval na trestnou lavici za podražení. Ještě se nestačil ani pořádně usadit a k návratu na led ho vybídla další bratrská dvojice v dresu Zilvaru, skóroval Radek Krupička, přihrával David. 6:6. Časomíra v tu chvíli ukazovala čas 41:58.

A obrat byl dokonán  vzápětí. Mezi domácími obránci se prosmýkl Jindřich Barabáš a stanovil konečný stav zápasu na 6:7, čímž zároveň završil svůj hattrick.

Zápas se přítomným divákům jistě musel líbit, hrálo se nahoru-dolů a padlo mnoho gólů, o vítězi se rozhodlo až v závěrečných minutách. Zářily hlavně první pardubická a druhá rychnovská pětka, obě shodně posbíraly po devíti kanadských bodech. Hlavnímy hvězdami byly vyhlášeni Jindřich Barabáš (3+1) a Michal Jeřábek (4+0).

Po zápase oba týmy společně zhodnotily zápas v místní restauraci.

Statistiky zápasu - HC Piksla – HC Zilvar 6:7