Piksla získala podruhé Biskupský pohár

Zpět

Finálové utkání začalo pod jednoznačnou taktovkou pardubické PIKSLY, která si hned v úvodních minutách vypracovala řadu kvalitních šancí. Rychnov nad Kněžnou mohl děkovat brankáři Dostálkovi, který udržel bezbrankový stav až do 9. minuty. O první gól finálového střetnutí se postaral Robert Šena, který dovedl k dokonalosti předchozí neproměněný únik pardubického Línka – 1:0. První část vyšla PIKSLE na podtrženou jedničku, za svoji aktivitu byla odměněni ještě gólem Jakuba Kosteleckého šestnáct vteřin před sirénou – 2:0!

Nečekaný finalista z Rychnova dokázal po krátké pauze přeřadit na vyšší obrátky a finálový mač po zásluze zdramatizoval. Spolupráce bratří Barabášů přinesla snížení na rozdíl jediného gólu, přihrávka Vojtěcha našla Ondřeje Barabáše, jenž poprvé v zápase překonal pardubického gólmana Vítka – 2:1! Vzápětí měl Zilvar několik kvalitních příležitostí na srovnání stavu, jenže vynikající brankář Vítek druhý kotouč za svými zády nepovolil. Když už se ve třetí třetině schylovalo k závěrečnému tlaku Zilvaru, přišla chyba, která rozhodla celé finále.

Rozehrávka Zilvaru ve vlastní obranné třetině vůbec nevyšla, kotouče se zmocnil Zdeněk Blažek, při svém úniku se zbavil vyjetého brankáře Dostálka a bez větších potíží zakončil do prázdné branky – 3:1! Rozjetá PIKSLA vzápětí ještě stvrdila své vítězství, svým druhým gólem v zápase pečetil vítězství pardubického mužstva v poměru 4:1 Jakub Kostelecký! V konečném součtu se, v loňské sezóně čtvrtá, PIKSLA posadila na trůn KAHL, pro senzaci z Rychnova nad Kněžnou zbyl „pouze“ titul vicemistra.