Do finále jde Piksla, Polička bude hrát o bronz

Zpět

Pardubické Dynamo odjelo v pátek v podvečer do Hradce Králové pro pravidelný příděl a tak se nabídla hokeje chtivému divákovi možnost vychutnat si v Tipsport areně lahůdku v podobě semifinálového zápasu mezi domácí PIKSLOU a týmem ŘKF z Poličky.

Hosté zřejmě nechali respekt někde v zatáčkách mezi Krounou a Předhradím a do domácích se hned od počátku pořádně opřeli. Již v první minutě rozvlnili síťku za Koubou, na štěstí pro Pikslu pouze boční.  Zabránit ve skórování se jim snažil domácí bek Michal Jeřábek a málem že při tom zády nezlomil tyčku branky. Pardubičtí se z počátečního náporu Poličky postupně vymanili a udeřili v páté minutě. Po přihrávce od kapitána Michala Demla skóroval David Macků.1:0.

Radost z vedení trvala pouhé dvě minuty. Smolař zápasu Jeřábek se na útočné modré podsmekl a upadl, osiřelého puku se ujala dvojice Šafářů a vyrazila směrem na Koubu, marně je domácí sprinter Pavel Sedlák stíhal... Střelu Šafáře Davida domácí brankář ještě zachytil a zalehl, kotouč se však z pod betonu vykulil a Šafář Václav už ho za brankovou čáru dopravil. 1:1.

Ve třinácté minutě byl vyloučen poličský  Petr Schaffer za podražení, ale po minutě ho z trestné lavice "vysvobodil" Dan Línek po přihrávce od Jakuba Kosteleckého. 2:1. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Nástup do druhé třetiny se podařil Piksle. Robert "Bobby" Šena se ujal u vlastní brány kotouče, projel celým hřištěm a pod Břenkem ho poslal do sítě. 3:1.

V 19. minutě přehnal důraz za soupeřovou brankou Kostelecký a za napadení putoval na trestnou lavici. ŘedKeF svého soupeře sevřela, ale skórovat se jim nepodařilo.

Ke kuriozní situaci došlo ve 29. minutě, v obranném pásmu Piksly. Po souboji u mantinelu skončil na ledě poličský Josef Dvořáček a všichni přestali hrát v očekávání vyloučení. Hvizd rozhodčích se však neozval. První se v dané situaci zorientoval domácí rychlík Daniel Línek, chopil se puku a skóroval. Hosté se cítili býti poškozeni a shlukli se kolem rozhodčích. Dvořáček neudržel nervy na uzdě a sudímu řekl, co si tak asi  zhruba myslí o jeho výkonu a máchl při tom hokejkou. Rozhodčí ho za to "odměnili" pětiminutovým trestem. Když se emoce trochu sklidnily, dohrála se druhá třetina, aniž by se skore změnilo.

Hned na počátku posledního dějství byl vyloučen David Macků za podražení a síly na ledě se vyrovnaly. Hra ve čtyřech hráčích na každé straně svědčila více  žluto-modrým, po minutě skóroval Jiří Vraspír po příhře od Petra Schaffera. 4:2. Po té ze hry odstoupil nejlepší domácí bek Michal Jeřábek. V důsledku nárazu do branky z úvodu zápasu, mu levá noha definitivně vypověděla poslušnost a spoluhráči mu museli pomoci z ledu.

Ve 33. minutě putoval na trestnou lavici akvní Línek, domácí se však úspěšně ubránili. Po návratu na led se provinilec chopil puku, zavezl ho do útočného pásma, přihrál Davidovi Macků a ten stanovil skóre na konečných 5:2.

Hosté ani za tohoto, pro ně nepříznivého stavu nesložili zbraně a vrhli všechny síly do útoku a zle dotírali na Koubovu branku. Jejich útočnou snahu otupil ve 38. minutě Pavel Šimon, který byl potrestán za sekání. I ve čtyřech se hosté tlačili dopředu, ale ke změně stavu již nedošlo. Piksla si dokráčela pro vítězství a oplatila tak Poličce loňskou semifinálovou porážku. Utkání přihlížela asi stovka diváků a po zápase následovalo farní bruslení.

Emoce z vypjatého zápasu spláchla z hráčů voda ve sprchách a posezení na pardubické faře se neslo v tradičně přátelském duchu.

Statistiky zápasu - HC Piksla – BK ŘKF Polička 5:2