BK ŘKF Polička postoupil do semifinále přes oslabený HC Salaš Hradec Králové

Zpět

Ve čtvrtek 18.2. zbývalo dohrát poslední ze čtvrtfinálových klání, do kterých se probojovalo 8 nejúspěšnějších celků KAHL. Dva ze tří předešlých soubojů skončili relativně nečekanými výsledky, které poslaly i úřadujícího mistra na předčasnou dovolenou. Hradecká Salaš letos netradičně plánovala útok na titul ze zadních pozic, 5. místo po základní části ji tak poslalo do Poličky pod vlnitý plech. Tam však jezdí borci v zelených dresech mimořádně rádi, zpravidla nepřijedou s prázdnýma rukama a obdaří domácí „békáředkef“ nejen několika lekcemi hokeje, ale i gólovou nadílkou. Diváci mají ještě v živé paměti datum 1. 11. 2015, kdy domácí po doslova „autistickém“ výkonu obdrželi od tohoto soupeře „deset“.

Poličský celek je znám, že se předem stanovené taktiky dokáže držet maximálně v řádu desítek sekund. Z tohoto pohledu mohl mít domácí fanoušek radost, protože hra „ředkve“ nepostrádala hlavu ani patu. Občas se domácí dopustili pohledné kombinace a hrálo se převážně v hradecké obranné třetině. Když byl počátkem 3. minuty vyloučen hostující „zlý muž“ Jiří Maťátko, ještě se skóre neměnilo, brzo po jeho návratu ale udeřil domácí univerzál Pavel Šimon, toho času obránce – 1:0. Do konce třetiny sice pokračovala mírná převaha domácích, jeden z brejků hostů však musel hasit Zdeněk Král podražením a po právu se odebral na nucený dvouminutový odpočinek. Nepříjemnou kaňkou na první třetině bylo zranění Jana Sodomky, které oslabilo už tak dost prořídlé řady Salaše.

Hosté svoji výhodu nevyužili ani na začátku druhého dějství, přesto se hra přinejmenším vyrovnala. Následná přesilovka domácích po vyloučení hostujícího Zástěry proto nevěstila pro poličské nic dobrého. „Ředkef“ umí pokazit vlastní početní výhodu opravdu na sto a jeden způsob. Tentokrát to vzal na sebe střelec první branky domácích Pavel Šimon, předvedl ladnou kombinaci s hostujícím útočníkem Honzou Hladkým a ten s vyrovnáním neváhal - 1:1. V tuto chvíli se zápas lámal. Domácí se užuž chystali upadnout do hlubokého útlumu, když Zdenda Král střelou z úhlu načapal brankaře Petra Nováka na nedbalkách 2:1. Přestože Salaš i nadále předváděla lepší hokej, inkasovala potřetí. K nevoli věrných hradeckých fanoušků, kteří zavítali na zápas v počtu cca půl druhého mikrobusu až z dalekého Rychnova nad Kněžnou, se opět trefil Král Zdeněk – 3:1. Uklidňující branku pro domácí přidal následně Jakub Tauer, který s Tomášem Lorencem a Pepou Dvořáčkem tvoří nejnebezpečnější poličský útok - 4:1.

Vzhledem k faktu že poličské hokejové „áčko“ své účinkování v letošní sezoně již ukončilo, posunula se „ředkef“ a celá KAHL v pomyslné hierarchii o stupínek výš. Tomu se přizpůsobili i poličtí ledaři a jako dárek si připravili úpravu ledové plochy před poslední třetinou. Ta začala vyloučením Zdeňka Krále za podražení, hosté ale recept na výborného Martina Břenka nenašli a tak ve 34. minutě využil Pepa Dvořáček kvalit nového hladkého povrchu a za asistence Jakuba Tauera upravil skóre na 5:1. Hosté odpověděli za necelou minutu, branku zaznamenal opět Jan Hladký za asistence Jiřího Maťátka a připomněli domácím, že na oslavy je ještě brzo – 5:2. Hra se v této fázi přiostřovala a do konce zápasu se na trestnou lavici podíval ještě P. Šimon, T. Lorenc a T. Břenek. Ten si navíc řekl o 10 minutový osobní trest za to, že sudí nemilosrdně vyplísnil. Z hostujících borců okusili posezení na trestné lavici ještě M. Bambula a J. Maťátko. Ve 41. minutě padl poslední gól zápasu, na svědomí ho měl kapitán D. Šafář a nemohl jej věnovat nikomu jinému než panu Matoušovi, nejvěrnějšímu poličskému fanouškovi, k jeho narozeninám.

Poté co domácí hráči potřásli pravicemi svým sokům, skočili rybičku pro skvělé obecenstvo, oslavili v kabině svůj postup drsnou hádkou na téma herní systém play-off KAHL, převlékli se a odjeli na faru, pokračoval večer podle starých dobrých obehraných not – párky, pivo, limo atd. Navzdory faktu, že pátek je ve zdejších zeměpisných šířkách pracovním dnem, pokračovala zábava až do brzkých ranních hodin.

Poličský farní tým tedy přešel přes oslabenou hradeckou Salaš v poměru 6:2 a jisté je, že si před domácími fanoušky zahraje o medaile. Rozpustilý herní systém si však s poličskými zašpásoval a poslal je do krajského města bojovat o finále s vítězem základní části - pardubickou Pikslou.

Statistiky zápasu - BK ŘKF Polička – HC Salaš 6:2