Salaš pásla Vraníky

Zpět

Čtvrteční večer patřil na chrudimském zimáku znovu KAHL. Ve svém posledním letošním vystoupení v základní části vyzvali Vraníci hradeckou Salaš. Utkání začalo ve svižném tempu a po čtyřech minutách hradecký Petr Novák neudržel puk po střele Petra Bohuňka a jeho vranický jmenovec mu jej z bezprostřední blízkosti dorazil za záda – 1:0. Toto doražení bylo pověstné rýpnutí do vosího hnízda. Ovečky se proměnily v berany a útočná modrá Hradce v hranici, přes kterou nikdo 10 minut na druhou stranu neprošel. Salašníci dobývali Čejkovu branku, puk létal třetinou jako projektil a slatiňanští tempu nestačili. Výsledkem byly dva góly jako přes kopírák. Poprvé zaujal palebné postavení před slatiňanskou brankou Honza Sodomka a v desáté minutě vyrovnal po příhře Radka Pérka na 1:1. O dvě minuty později se situace opakovala a po nezdařených pokusech se osvobodit Vraníci inkasovali po druhé z hole Honzy Hladkého1:2. Druhá polovina první třetiny vyústila ve slatiňanský time-out, po kterém došlo k přeskupení sil.

Obraz hry ve druhé třetině se vyrovnal, i když více hokejověji působili hosté a domácí držel ve hře dobře chytající Milloš Čejka. Po několika slibných akcích na obou stranách se váhy štěstí naklonily na stranu domácích. Ve 25. minutě se opakovala spolupráce Petrů Bohuňka se skórujícím Novákem2:2. Tímto poměrem skončila i druhá třetina.

Po návratu na své strany zkompletoval hattrick Petr Novák, když ve 35. minutě obracel po nahrávce Martina Opavského na 3:2. Přesně za tři minuty se dočkal gólu i Petr Bohuněk a po nahrávce P. Nováka zvyšoval na 4:2. Utkání zdramatizoval o dvě minuty později Petr Halamka, který vytěžil ze spolupráce s Jirkou Hladkým gól a snížil na 4:3. V posledních pěti minutách se několikrát připomněli oba gólmani a tak se výsledek 4:3 ukázal jako konečný.

Dobrá atmosféra ze zápasu se přenesla i do slatiňanského Sport baru, kde několik borců z obou týmů využilo trestu Petra Bohuňka za pozdní příchod na zápas, kdy viník musel nastoupit za bar a chopit se obsluhy. A tak pracovnímu pátku navzdory opouštěli hradečtí slatiňanské dlouho po půlnoci …

Statistiky zápasu - HC Vraníci – HC Salaš 4:3