Po slabém výkonu Zilvaru, si Klofani odvážejí z Rychnova všechny body

Zpět

Poslední domácí zápas Zilvaru v základní části se odehrál tuto neděli 3. ledna. Utkání si nenechalo ujít velké množství fanoušků v modrém, ale početnou skupinku tvořila i chrudimská družina v červenobílých dresech. Do zápasu šly oba celky s několika výpadky v sestavě, domácí postrádali své dva klíčové útočníky, na straně Klofanů zase chyběla brankářská jednička Richard Kočí. Narozdíl od posledních zápasů domácích, kdy se jim dařilo nastavit rychlé tempo již od začátku zápasu, se Zilvaru nedařilo držet tempo s Klofany. Zvláště s jejich správnou poziční hrou a rychlém přesunu do protiútoku. Brzy přišel první trest za tento laxní přístup, i když slabou chvilku si v tomto případě spíše vybral domácí brankář Pavel Trejtnar . Ve třetí minutě vystřelil nenápadnou střelu od modré Martin Hobza a Klofani šli do vedení. Rychnovští hráči měli jasně stanovenou taktiku, snažit se co nejvíce střílet na náhradního golmana, který se v tu chvíli zdál jako možná jediná menší slabina úřadujícího mistra. Výsledek tohoto snažení dopadl nevalně, nejen že se domácím nepodařilo srovnat skóre, ale přes výborně hrající klofanskou obranu neprošla snad ani jedna střela. Do druhé třetiny tak týmy vstupovaly s rozdílem jediné branky. Ovšem jakoby se scénář první třetiny opakoval, puk byl stále více na hokejkách hostů a domácím se nedařilo rozjet pořádnou útočnou akci. Tento stav hry byl opět zákonitě potrestán v čase 17:21 a to dokonce v oslabení Klofanů, kdy Petr Polanský namazal puk Tomáši Vitáčkovi a ten rozsvítil červené světlo za domácí brankou podruhé v zápase. Tato branka naštěstí zafungovala jako pomyslný klakson v uších domácích hráčů aby se probrali z letargie a začali mít konečně hlad po puku a bojovnost do osobních soubojů. Začala nejlepší část zápasu z pohledu domácích, kdy se začala dařit rozehrávka a tu a tam prošla nějaká střela na klofanskou branku. Tento tlak vyvrcholil v čase 20:43 kdy v protiútoku nahrál Jindřich Barabáš puk Martinu Novotnému a ten v úniku z levého kruhu vystřelil nad beton brankáře Tlustoše a zavěsil branku naděje. Hala se v tu chvíli probudila k velkému jásotu a Zilvaři konečně ucítili šanci že zápas se dá otočit do příznivého výsledku. Hra se v tu chvíli přelévala z jedné strany na druhou, ale štěstí opět přešlo na stranu hostů. Ve 27. minutě již po druhé v zápase asistoval Petr Polanský, tentokrát na branku Libora Pivokonského. Druhá třetina šla do svého konce, kdy v posledním střídání před sirénou, přišla další jiskra a šance chytit zápas do domácích opratí. Devět vteřin před zazněním sirény našel urostlý Petr Dohnálek, domácí klenot Jindru Barabáše a ten rychlou střelou zápěstím střelil svoji osmou branku v sezoně a v tomto utkání snižující na 2:3. Do poslední třetiny tedy šly obě mužstva do zcela otevřené hry. Domácí se rozhodli stáhnout hru na dvě pětky a zvýšit tempo. Ale již od začátku posledního dějství Klofani dokazovali že přechod přes střední pásmo jim dělá mnohem menší problémy než Zilvaru. Pomyslným posledním čtvrtým hřebíčkem do rakve z chudobince to potvrdil v čase 34:21 podruhé v zápase Tomáš Vitáček a zvýšil rozdíl skóre opět o dvě branky. Od té chvíle Klofani poměrně kontrolovali zápas a domácím se přes značnou křeč v zakončení nedařilo zlepšit obraz hry. Čas jakoby se rozjel dvakrát rychlejším tempem a Zilvaru chybělo stále méně času na zázrak. I přes závěrečný dvouminutový tlak se skóre nezměnilo a po zaznění sirény se úřadující mistři mohli radovat ze zasloužené výhry 4:2. Tato prohra tak předznamenala, že domácí Zilvar si zahraje čtvrtfinále na ledě soupeře. A jakého? To rozluští závěrečné herní kolo.

Statistiky zápasu - HC Zilvar – HC Klofani 2:4