Zilvar přistřihl Balaurům křídla již v první třetině a slaví zaslouženou výhru

Zpět

Třetí adventní neděli byl na hokejovém programu Kahl naplánován souboj dvou věkově nejmladších týmů ligy.Očekávalo se tedy bruslařsky velmi napínavé utkání a k vidění spíše technická hra, než tvrdé zákroky u mantinelu. A toto očekávání se také do jednoho naplnilo. Až na pardubického Davida Sochůrka oba dva týmy nastoupili v kompletních sestavách, což se například rychnovským letos zatím nepodařilo. Začátek utkání se na obou stranách neobešel bez několika chybných přihrávek, nepřesného zakládání útoků a zmatků v obraném pásmu obou celků. Díky tomu došlo k několika závarům před brankami obou týmů, kdy v té rychnovské nastoupil Pavel Trejtnar a na straně druhé Jakub Třináctý. Z jednoho zmatku před brankovištěm také padla hned první branka zápasu, kterou vstřelili Balauři. Ve skrumáži před Pavlem Trejtnarem se nejlépe zorientoval Vojtěch Deml a v čase 4:04 poslal svůj tým do vedení. Pro rychnovské, kteří nastupovali do zápasu jako mírný favorit, to byla doslova studená sprcha, z které se naštěstí pro ně, ihned oklepali. O padesát vteřin později se dostal před brankáře rychnovský bijec Radek Krupička a přesným pasem napříč brankovištěm našel Tomáše Kafuňka, který se nemýlil a skorigoval výsledek na 1:1. Tato branka jako by domácí probudila ze sobotní kocoviny a nastartovala v rychnovském celku hlad a chuť ke hře, kterou v sobě měli před utkáním. Až na několik nebezpečných Balaurských výpadů se hra odehrávala převážně v obranném pásmu hostů a další branka visela ve vzduchu. Tento tlak vyvrcholil v deváte a desáté minutě kdy Zilvar dvěma brankami za sebou, zcela otočil vývoj zápasu. Nejprve nejproduktivnější hráč týmu Jindra Barabáš našel výborným  pasem mezi kruhy svého bratra Ondřeje a ten vstřelil svoji letošní první branku. Tento gól rozhodně nenechal pardubické mladíky v poklidu a za pár vteřin to bylo zpečetěno i černé na bílém. Dvě minuty za hrubost dostal obránce Ondřej Pelikán a domácí v nedávném gólovém opojení, dostali první šanci v početní výhodě. Do ní jako první nastoupila první formace vedená Radkem Krupičkou.Po necelých dvaceti vteřinách přesilové hry si vyměnili role autoři první branky, kdy střelec úvodní branky Tomáš Kafuněk naservíroval puk Krupičkovi a ten chladnokrevně zakončil. Skóre 3:1 vydrželo tři minuty a po té se opět rozsvítilo červené světlo za brankou hostů.Po rozehrávce v útočném pásmu domácích nastřelil Martin Novotný puk na branku, který se odrazil k Jindrovi Barabášovi a ten hbitým objetím branky zaskočil Třináctého v brance. Do druhé třetiny se tak šlo za stavu 4:1 pro Zilvar a fanoušci se těšili že další třetiny, přinesou stejné brankové hody. Druhé dějství bylo neméně atraktivní, ale do formy se začal dostávat gólman Třináctý a rychnovští si na něm nejednou vylámali zuby. Na druhé straně se několikrát zaskvěl Pavel Trejtnar a ani Balauři tak nedostali šanci zlepšit svoje skóre. Velkou šanci dostali v 21. minutě, kdy si již tradičně zašel odsedět svoji dvouminutovku domácí Radek Krupička, tentokrát za hákování. Obranná hra domácích však byla skvělá a naopak hostující Jakub Třináctý, musel zlikvidovat skvělými zákroky dva úniky rychnovského snajpra Jindry Barabáše. Ovšem co mu nevyšlo v oslabení si nechal na závěr druhé třetiny. Tentokrát se s bratrem Ondřejem dostali do přečíslení dva na jednoho, kdy starší Ondřej perfektní nahrávkou backhandem mezi kruhy našel Jindru a ten se již po druhé v zápase opět nemýlil a zvýšil na průběžných 5:1 pro Zilvar. Třetí třetina začala změnou v brankovišti domácích, kdy Trejtnara vystřídal Dostálek. Poslední díl tohoto zápasu se nesl v opětovném velkém tlaku Zilvaru, který ale neustále končil na výborně chytajícím golmanem Balaurů, který jak svojí maskou tak gymnastickými pohyby, připomínal stále častěji legendárního Dominátora. I přes velký tlak domácích, se Balauři dostali občas do útočného pásma, kde nebezpečně zahrozili v přečíslení. Jedna takováto akce se zrodila v čase 38:15 kdy Lukáš Fibich poslal pas, na levém křídle rozjetého Vojtěcha Demla a ten pohotovou střelou nad rameno Dostálka snížil na 2:5. Do konce zápasu zbývalo ještě přes půlku třetí třetiny a pardubičtí se tak snažili o zázrak, ale ten nepřišel. Poslední největší akce se zrodila několik vteřin před koncem třetiny, kdy ve skrumáži před brankou domácích se snažili Balaurští draci dosekat kotouč do branky, ale puk zůstal ležel pod domácím brankářem před brankovou čárou a skóre tak zůstalo stejné. Zilvar mohl začít slavit výhru 5:2 nad nováčky z Pardubic. Po utkání se hráči setkali na společném posezení, které bylo ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře, zakončené promítám některých akcí z proběhlého zápasu. Na utkání byl přítomen delegát Martin Vraspír, který se spolu z rozhodčími zápasu jednohlasně shodli, že se jednalo o velmi slušné utkání bez incidentů. Nechť by bylo toto utkání mladých pušek správným příkladem pro některé zkušenější celky ligy, že se dá hrát na vysoké úrovni, ale i s hlavní myšlenkou KAHL.

Statistiky zápasu - HC Zilvar – HC Balauři 5:2