Souboj o čelo tabulky vyhrála PIKSLA

Zpět

Úterní podvečer na zimním stadionu v Pardubicích nabízel dvě možnosti. Ve velké hale se konal koncert Michala Davida a v malé hale utkání KAHL mezi Pikslou Pardubice a Vraníky ze Slatiňan.

Utkání začalo ve vysokém tempu a své kvality museli prokazovat oba brankáři.

V šesté minutě byl za hákování vyloučen domácí Línek. Vraníci svého soupeře uzamkli před brankou kterou hájil Roman Vítek, nicméně gól se jim vstřelit nepodařilo.

První branka padla ve dvanácté minutě, po rychlé kombinaci skóroval pardubický Blažek po přihrávce od Kosteleckého. Tato branka povzbudila domácí, kteří si vytvořili mírnou převahu, ale další branka do konce první třetiny nepadla.

Z druhého dějství odkrojila časomíra sedndesát vteřin a domácí se radovali po druhé. Vávra posunul puk rozjetému Línkovi, ten se zbavil obránce a poradil si i s brankářem Čejkou. 2:0.

Od poloviny zápasu se začal obraz hry měnit, přitvrdilo se a začalo přibývat vyloučených.

Ve 22. minutě putoval na trestnou lavici za hákování hostující Rubič, ale Vraníci se ubránili.

Ve 27. minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Línek a protože se proti tomuto verdiktu ohradil příliš důrazně, dostal desítku za "řeči". Piksla sice dvouminutové oslabení přečkala bez úhony, ale Línkuv důraz a rychlost mužstvu citelně scházely. Vraníci toho využili a vytvořili si v této fázy zápasu převahu. Vše vyvrcholilo v 37. minutě. Typicky vranická akce skončila gólem v síti Romana Vítka. Po přihrávce z rohu, vypálil tvrdou ránu z pozice obránce Opavský a vyražený puk dotlačil do brány Honza Harsa.2:1.

Ještě v téže minutě přehnal svůj důraz u mantinelu hostující Karlík a dostal dvě minuty za napadení, protože pan rozhodčí zjevně nemá rád mluvčí, přidal mu ještě dvě minuty za nesportovní chování. Přesilovka Piksly však netrvala dlouho, na trestnou lavici si přisedl Martin Krátký za podražení a síly na ledě se vyrovnaly.

S blížícím se koncem zápasu Vraníci stupňovali svůj tlak ve snaze vyrovnat, k odvolání brankáře však již nedošlo, neboť necelou minutu před koncem byl vyloučen Petr Bohuněk za držení. Zbytek zápasu se pak odehrával před brankou kterou hájil Miloš Čejka.

Skvrnou zápasu byla bitka sedm vteřin před koncem, kterou odstartoval Jiří Bohuněk když udeřil zezadu do hlavy Línka. Jistě neměl v úmyslu ho zranit, ale učinil to tak nešťastně, že pardubický hráč musel ještě v noci vyhledat pohotovost a skončil s fixačním límcem v pracovní neschopnosti. Škoda tohoto závěru, který zanechal nepříjemnou pachuť na jinak velice pohledném zápase.

Statistiky zápasu - HC Piksla – HC Vraníci 2:1