Klofani znovu zvítězili, Polička z Chrudimi odjela bez bodu

Zpět

Domácí utkání zatím nejsou velkou výsadou Klofanů. Přesvědčit se o tom na zimním stadionu v Chrudimi mohli v první dvacetiminutovce jak přítomní diváci, tak také celek v červených barvách. A omluvou nemohlo být ani to, že nenastoupil v optimální sestavě. Naprosto stejně na tom totiž byl i soupeř z Poličky.

Utkání začalo vinou pozdního příchodu rozhodčího se zpožděním. Nutno ale dodat, že výkon sudího v zápase byl nakonec, až na drobná přehlédnutí, bezchybný (o to více, že utkání musel řídit pouze jeden člověk). To se však nedalo říci o domácím mužstvu, které kupilo jednu nepřesnost na druhou a jedna z minel vedla k otevření skóre zápasu. Špatnou rozehrávku zachytil Tauer a Tomáš Lorenc se před Kočím nemýlil – 0:1.

Utkání pokračovalo v podobném duchu i nadále. Klofani, jako by zapomněli na předchozí povedené duely, a vrátili se na konec sezóny. Chybná rozehrávka, obsazování hráčů a špatný pohyb nakonec vyústil ve druhou branku bruslařského klubu. Faul na útočícího rychlíka, Petra Schaffera, potrestal sudí nekompromisně trestným střílením a poličský ostrostřelec se v nájezdu nemýlil – 0:2. V závěru třetiny se pustila na výlet opora zadních řad, Martin Hobza, který se dostal až před hostujícího gólmana Dalíka. Ten ale vystihl jeho zakončení, a když na druhé straně vychytal soupeře v samostatném nájezdu famózní Kočí, skončila třetina z pohledu domácích dvoubrankovým mankem.

Ve druhém dějství se chrudimská mašina začala pozvolna rozbíhat a hra se vyrovnala. Stále však chyběly pověstné krůčky při vyhození a dojíždění kotoučů a především rozvaha při zakončení. Do hry domácí dostala až přesilová hra při vyloučení Schaffera. Toho předčasně poslal do hry Karel Korbel, který zužitkoval nahrávku Hobzy – 1:2.

Když pak ve dvacáté páté minutě po úniku Svačinky doklepl puk za bezmocného poličského brankáře David Chvojka, rozpoutala se v hledišti mezi diváky pravá euforie.

Závěr utkání ovšem patřil Janu Vitáčkovi, který se hned dvakrát dokázal prosadit svým poctivým forčekingem a šikovným zakončením. Dvěma brankami zařídil Klofanům další cenné body do tabulky a stal se hlavní hvězdou utkání.

Posledními hrdiny zápasu však byli místní rolbaři, kteří sportovně nechali dohrát zpožděné utkání a nedopustili, aby zápas musel být nedůstojně ukončen předčasně.