Šance Zilvaru na druhou výhru zhatila špatná třetí třetina

Zpět

Utkání na rychnovském zimním stadionu nezačalo hlasitým skandováním diváků, nýbrž přímo noční můrou na ledě. Tak by se dala popsat situace hned po vhazování, kdy padl asi nejrychlejší gól v dějinách KAHL. Deset vteřin po vhazování si po asistenci Línka vjel mezi kruhy Miloš Krátký a rychlou střelou švihem, poslal kotouč za bezmocného Pavla Trejtnara v domácí brance. I přes prvotní šok to ale domácí neposlalo do kolen a naopak nakoplo do rychlého tempa a několika šancí k vyrovnání. A jedna taková se povedla v čase 10:29 kdy bratrské duo BB zaúřadovalo. Starší z bratrů Ondřej Barabáš asistoval při vyrovnávacím gólu Jindry Barabáše a skóre vypadalo hned přívětivěji. Do druhé třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu, který trval až do 24. minuty kdy se prvním gólem v sezóně prosadil rychnovský hračička František Vencl s asistencí Tomáše Kafuňka. Zápas byl neustále ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Druhá třetina se chýlila ke konci a vše nasvědčovalo tomu, že do poslední třetiny budou nastupovat s gólovým náskokem domácí Zilvaři, jenže třetina končí až při zvuku sirény. Toho si byla Piksla vědoma a tlačila domácí v jejich třetině až do posledních vteřin a dokázala z toho vykřesat vyrovnávací branku čtyři vteřiny před koncem druhého dějství, kdy se po druhé v zápase trefil Miloš Krátký. Rychnovský celek tak nastupoval do poslední třetiny značně rozhozený což bylo znát na výkonu v posledním díle hry. Hra Zilvarů už nebyla tak přímá a účelná, ale spíše plná chyb a zbytečných vyloučení. Piksle nabídla v poslední třetině rovnou tři přesilové hry a z toho jednu hned na začátku třetiny kdy po dvaceti vteřinách skóroval Pavel Dračinský po přímém pasu od Davida Macků. Ve 34. minutě přidal Tomáš Merta čtvrtou branku a i přes to že šancí bylo spousty na obou stranách se skóre již neměnilo. Zilvar tak propásl udržet vítěznou šňůru a musel přijmout hořký kalich prohry. Pardubická Piksla odjížděla rozhodně spokojenější, dva body z Rychnova se jistě počítají. Ta doba kdy se jezdilo pro body do Rychnova zadarmo je již pryč, stále ale domácím chybí trochu toho klidu na hokejkách a vyrovnaný výkon ve všech třetinách.